Pas tekstgrootte aan: A A+ A++

Bewonersplatform Zuidas

weekbericht 12

21 maart 19.00 uur  in Pakhuis de Zwijger Vier de lente, een avondvullend programma over groene en gezonde steden  Op de eerste dag van de lente brengen we iedereen met en zonder groene vingers samen. De dag start in Almere, waar we samen de Floriade-aftelklok verzetten. ’s Avonds verplaatsen we naar Pakhuis de Zwijger in Amsterdam voor een avondvullend programma in het teken van WeMakeThe.City Green. Een avond vol talks, screenings, workshops en challenges. Met voedselpioniers en daken dokters, innovatieve ondernemers en wetenschappers. Wat kun jij, jouw buurt of jouw organisatie doen voor de groene stad van de toekomst?! Lees meer en meld je aan.

22 maart 20.00 uur IJzaal Pakhuis de Zwijger, Perspectief voor het buurtplatformrecht– Gaan buurtplatformen een prominentere rol krijgen in de ontwikkeling van Amsterdam? Op locatie én livecast gratis. Aanmelden kan hier. Deze buurtplatformen nemen bij het vormgeven van hun leefomgeving het heft in eigen handen en pleiten al langer voor erkenning door middel van het buurtplatformrecht, waarbij zij door de gemeente worden betrokken bij de besluitvorming over hun buurt. Stadsdeelcommissie Zuidoost heeft enkele weken geleden ingestemd met het optuigen van een proeftuin waarin dit buurtplatformrecht getoetst wordt. In dit programma bespreken we wat deze beslissing betekent, benaderen we kritisch de huidige staat van het buurtplatformrecht en kijken we vooruit. Want hoe ziet een stad eruit waarin de buurt zelf meer kan bepalen?  

23 maart 12.30-13.30 Benefietconcert voor Oekraïne in de Thomaskerk, Pr. Irenestraat 36  Voor de 280 Oekraïense vluchtelingen die worden opgevangen aan de Zuidas. Organisatie: Zuidas Today, New Ground Law en De Thomas. Entree: €15, u kunt ter plaatse een aanvullende donatie doen. Tickets bestellen kan hier.

Bericht in NUL20: “Nu al wonen er zo’n 4.000 mensen in 2.800 woningen     Wonen op de Zuidas. Werkt dat? Met de oplevering van het spectaculaire gebouw The Valley is de Zuidas weer zo’n tweehonderd woningen rijker. Het gebied dat bij velen nog bekend staat als kantorenwijk voor snelle jongens en meisjes ontwikkelt zich gaandeweg naar een gemengde grootstedelijke wijk.” Lees meer

Berichten van Zuidas:  *Veel te doen in Zuidas tijdens Open Toren Dag 2022    Op zaterdag 26 maart 2022 openen in heel Amsterdam 19 hoge gebouwen hun deuren voor belangstellenden. Zuidas blijft voor deze tiende editie van de Open Toren Dag uiteraard niet achter.

*Tripolis-Park richting oplevering   Zo’n anderhalf jaar na de start van de bouw gaat Tripolis-Park langzaam richting oplevering. Buiten krijgen de voormalige torens de laatste planken van hun nieuwe, duurzame gevel. Binnen werkt de aannemer de details af.

*Oekraïense vluchtelingen ook welkom in Holiday Inn   Het Holiday Inn hotel, aan de De Boelelaan 2, is vanaf woensdag 16 maart 2022 een opvangplek voor Oekraïense vluchtelingen. Er kunnen 280 mensen terecht. De RAI fungeert als aanmeldlocatie vanwaar vluchtelingen aan opvang worden geholpen.

Bericht van Hello Zuidas; Op ontdekkingsreis met je oren   Op vrijdag 25 februari presenteerde Urban Sound Lab haar tweede luisterwandeling in Zuidas. Hello Zuidas was erbij. In de luistergids ‘Op ontdekkingsreis met je oren’ word je meegenomen door Buitenveldert, Zuidas en Zuid. Bewoners uit de buurt hebben hier de afgelopen maanden geluiden opgenomen op locaties die ze goed kennen. Geluiden die ze bijvoorbeeld mooi en opvallend vinden of geluiden die ze dagelijks horen. Hun audio opnames zijn te beluisteren op de interactieve, online kaart van Urban Sound Lab.

Plannen Buurtbudget Buitenveldert-Oost      T/m 30 april kunt u hier uw plannen indienen voor het buurtbudget Buitenveldert-Oost. Kom naar een bijeenkomst in de buurt om uw ideeën te bespreken. Er is € 100.000,- beschikbaar om een aantal van deze ideeën uit te voeren. Welke plannen het worden, bepalen de bewoners van de buurt zelf. Lees meer over het buurtbudget. Uw ideeën bespreken kan op de inloopmiddag in het bedrijfsverzamelgebouw AJ199, A.J. Ernststraat 199. Dinsdagavond 29 maart is de eerste buurtbijeenkomst voor de buurt in het Huis van de Wijk. Donderdag 14 april volgt een tweede bijeenkomst.

Nieuwsbrief Vervoerregio maart 2022 met o.a. Week van het Verkeer: steeds minder kinderen op de fiets   Lees meer

Bericht van Spoorpro: “Trams Amstelveenlijn hebben meer grip met zandvulinstallatie In de Legmeerpolder ligt sinds 2020 een opstelterrein voor trams van bijna zes voetbalvelden groot. Het opstelterrein heeft plek voor 25 trams en is onderdeel van de Amstelveenlijn. Lees meer

Agenda van !Woon: 21 maart 2022 – 19:30-21:00, cursus VvE: Verhuur van kamers   Lees meer ook over de locatie

Inspraak en ter inzage

*Tot 31 maart 2022 staat de wijziging van de Leegstandverordening open voor inspraak. U kunt in deze periode een reactie achterlaten via de link hieronder. Het college bekijkt alle inspraakreacties en weegt deze af om tot een definitief voorstel te komen met een Nota van Beantwoording waarin het college reageert op alle inspraakreacties. Reageren kan hier. Lees meer 

Nieuws uit B&W 16 maart      Het college van B&W neemt kennis van de ontwikkelingen rond de geluidsoverlast van motoren. De overlast veroorzaakt door een klein deel van de motorrijders is ontoelaatbaar. Handhaving is een taak van de verkeerspolitie, waarvoor maar beperkt capaciteit is. Amsterdam heeft TNO, de Nederlandse organisatie voor Toegepast Natuurwetenschappelijk Onderzoek, gevraagd te adviseren over mogelijke maatregelen. TNO voert vanaf september op drie plaatsen in de stad gerichte geluidsmetingen uit. Op basis van dit onderzoek zal TNO haar advies aan de gemeente opstellen. Daarnaast wordt samen met de verkeerspolitie onderzocht of er nu al acties mogelijk zijn. Lees meer

31 maart 20.00 uur !WOON 5 jaar: debat en borrel in Pakhuis de Zwijger    Dit voorjaar bestaat !WOON 5 jaar. Dat laten we niet ongemerkt voorbij te gaan. We hebben iets moois weten op te bouwen, maar belangrijker: in ons werkveld is van alles aan de hand. We zien een wooncrisis, waarvoor allerlei korte en lange termijn oplossingen worden aangedragen. Lees meer

Vergadering RAAD 23-03-2022, 13:00 en 19:30 uur 23-03-2022, 13:00, locatie: Raadzaal  Op de agenda bij Ingekomen stukken – Raadsadressen vernoemen laan plein of straat  Raadsadressen vernoemen laan plein of straat naar componist Joseph Haydn Document  Bijlage.Flyer GEEF AMSTERDAM EEN HAYDNLAAN

6 april 2022, 09:00 uur, Raadzaal, Startprogramma Raad

6 april 2022, 19:30 uur, locatie n.t.b. Vergadering Stadsdeelcommissie

20 april 2022 19:30 uur Vergadering Stadsdeelcommissiebijeenkomst in Buitenveldert/Zuidas De agenda volgt later hier. 

Kunst en Cultuur

*Iedere woensdag tussen 15-18 uur Thomas Troostcafé in De Thomas, Pr. Irenestraat 36  Lees meer  

*Iedere donderdag van 9:00 – 17:00 uur markt op het Gershwinplein  Lees meer 

*Om de week op vrijdag, 16:00 Zuidas Today Talkshow op Youtube

VU Griffioen, Boelelaan 1111, in het VU NU gebouw, 1081 HV Amsterdam Locatie voor kunst- en cultuur, zoals bioscopen, theaters en concertzalen. Bekijk hier de agenda.

22 maart Filmhuis Rialto Vu, De Boelelaan 1111 Bekijk de agenda hier met o.a. 15:45 Madres paralelas ;16:45, Reflection Oorlog; 17:45, Silence of the Tides; 18:45, Belfast.

25 maart draait ThomasFilm ‘Do not hesitate’ (Shariff Korver, 2021). Een Nederlandse film: Tijdens een vredesmissie in het Midden-Oosten zijn drie jonge soldaten, Erik, Roy en Thomas, op zichzelf aangewezen als hun militaire voertuig met pech midden in de woestijn vast komt te staan. Steeds meer losgezongen van de werkelijkheid proberen de soldaten het hoofd koel te houden. Ze verliezen echter grip op de situatie als ze de 14-jarige Khalil ontmoeten en hij vervolgens weigert te vertrekken…. Lees meer

29 maart 12.30 Lunchconcert door Josefien de Waele op harp De thomakerk, Pr. Irenestraat 36   Daarna op 12 april – Seán Morgan. Piano en op 26 april – Trio Debu. Lees meer

25, 26, 27 maart en 1, 2, 3 april 2022 van 13.00 – 17.00u   Zone2ource met Kaalslag, een ecologische rampenoefening in het Amstelpark. De film is in de achterruimte van het Glazen Huis te zien. In de maand maart gebruikt kunstenaar Wouter Osterholt het Amstelpark als decor en filmset voor het project Kaalslag waarin hij zich laat inspireren door de geschiedenis van boomprotesten om de relatie van mensen met bomen te onderzoeken. En verder nieuws over Machine Wilderness en buitenwerk Odoshi Cloud Sequence dat niet meer in de vijver van het Amstelpark staat. Ronald installeerde het werk in samenwerking met Zone2Source in juli 2020. Lees hier meer.

In Rialto vanaf 1 april Close-Up on Kiarostami    Door de tijdelijke lockdown in december en januari stond het even on hold, maar vanaf 1 april is Close-Up on Kiarostami terug: een reeks van acht films van de briljante Iraanse cineast Abbas Kiarostami. Zijn films, die alom beschouwd worden als meesterwerken, werden in het Westen bejubeld, terwijl deze in zijn geboorteland gemarginaliseerd en soms zelfs verboden werden.

De komende maanden brengt Rialto acht prachtige films uit het rijke oeuvre van Kiarostami: The Traveler, Where is the Friend's House?, And Life Goes On, Through the Olive Trees, Close-Up, Ten, The Wind Will Carry Us en Taste of Cherry. Lees meer

1 april 19.00 uur, Vrije Universiteit, Auditorium, De Boelelaan 1105- Symposium VROUWEN VU-HULP GEËERD en onthulling van een kunstwerk  Hier staat alle informatie over dit evenement en aanmelden kan hier.

10 april Pure Markt Amstepark van 11.00-18.00 uur

13 april, 20:30 Het Verhaal van Pasen – De Thomas, Pr. Irenestraat 36 In verband met de organisatie graag van tevoren aanmelden voor dit event. Locatie diner, De Nieuwe Poort, Claude Debussylaan 2.

22 april Amstelpark 50 jaar Dit jaar bestaat het Amstelpark 50 jaar, en dat wordt groots gevierd! Op op Earth Day, trapt Zone2Source het feestjaar af met de opening van hun Shadow Floriade. Lees meer in de nieuwsbrief En 15 mei gaat het feest verder en wordt het jubileum '50 jaar Amstelpark' gevierd met exposities, wandelingen, een audiotour en de overhandiging van ons kado aan het Amstelpark. De Rafaëlstichting opvolger van het tekenkabinet en. De textielwerkplaats van Iambe (onderdeel van de Raphaëlstichting) maakt in 2022 haar entree in het Amstelpark.

Tot 4 april 2022 in het Amstelpark Clear Cut – een project dat Wouter Osterholt ontwikkelde tijdens zijn deelname aan het artistiek onderzoeksprogramma Exploded View, waarin 10 kunstenaars nieuwe mogelijkheden voor het park onderzochten – gebruikt het Amstelpark als opnameplaats voor een ecologische rampenoefening en resulteert in een film, een tentoonstelling en eenbijeenkomst in het Glazen Huis. Lees meer over Clear Cut door Wouter Osterholt. Bekijk hier de agenda 2022  van zone@source voor tentoonstellingen en presentaties in het Amstelpark.

22 april Shadow Floriade, ter viering van het 50 jarig bestaan van het Amstelpark (heel Amstelpark, april – oktober 2022)

22 april  Perfect Nature: Amstelpark als Testpark, een tentoonstelling i.s.m. CREAMlab/Westminster University met Neal White, Tina O’Connell, Uriel Orlow e.a. (in het Glazen Huis en buiten in het park, t/m 26 juni 2022)

19 mei, 16.00 – 17.00, in Circl Malerplein, Energy Transition Thursday #20 | Energieneutrale woonwijk van de toekomst- Verdienmodellen op de Snijtafel.

WERK AAN DE WEG – SPOOR – NIEUWBOUW

Voorjaar en zomer 2022 werkzaamheden Zuidasdok, station Zuid, afsluiting A10 Zuid en het OV meer informatie vindt u hier.

GVB: ivm werkzaamheden Zuidasdok op 21 en 22 mei geldt een andere dienstregeling Metro 50, 51 en 53. Gevolg: Metro 50 rijdt tussen Amstelveenseweg en Gaasperplas. Metro 51 rijdt tussen Amstelveenseweg en Isolatorweg. Metro 53 rijdt niet. Metero 52 en 54 rijden de normale route. Lees meer

Werkzaamheden waterras bij StrandZuid (RAI) start bouw 12 februari en duurt 5 weken

Geluidsontheffing – Station Amsterdam Zuid, Amsterdam – Zuidasdok Bekijk bericht   

Omleidingsroutes bij de herinrichting A.J. Ernststraat            De straat is voor auto’s afgesloten tussen de Van der Boechorststraat en de Buitenveldertselaan (uitgezonderd bestemmingsverkeer voor de seniorenflats). Fietsers gaan via de De Boelelaan. Voetgangers kunnen langs het werk lopen. De planning kan door omstandigheden afwijken: Fase 2: t/m 25 maart 2022; Fase 3: van 28 maart t/m 15 april; Fase 4: van 18 april 2022 t/m 22 juli; Fase 5: van 22 augustus 2022 t/m 14 oktober 2022.

T/m juni 2022 werkzaamheden Europaplein OostVanaf januari start het inrichten. Parkeerplaatsen verwijderen en aanleggen groen en speelvoorzieningen, de zitelementen en het kunstwerk ‘Virtual Fountains’ . https://zuidas.nl/blog/2019/03/27/eindelijk-stromend-water-bij-de-rivierenbuurt/

Volgens de planning is het plein deze zomer klaar.

 

BEKENDMAKINGEN: Rijk, gemeente, stadsdeel, vervoerregio, provincie, waterschap, odnzkg 

Huisvestingsverordening Amsterdam 2020 Bekijk bericht   

Uitwerkingsbesluit Parkeerverordening Amsterdam 2022  Bekijk bericht    

APV

*Object, Beethovenplein 10, 24 maart 2022 t/m 25 maart 2022 Bekijk bericht   
*Stremmen,George Gershwinlaan 77, 23-03-2022, Bekijk bericht   

Omgevingsvergunning verleend

*Strawinskylaan 3095, Amsterdam – het verbouwen van de 3e tot en met 5e verdieping van het gebouw Bekijk bericht   

*Minervalaan 71-H 1077NS Amsterdam realiseren van een aanbouw aan de achterzijde op de begane grond met behoud van de woning en het vernieuwen van het tuinhuis Bekijk bericht   

Aanvraag omgevingsvergunning (oa. kap)
*Prinses Irenestraat 59 (AB 1937) – Amsterdam – het kappen van drie bomen  Bekijk bericht   
*Christiaan Neefestraat (AB 2992) – Amsterdam – het vervangen van bestaande damwand WTC Tower X  Bekijk bericht   
*Prinses Irenestraat 59 (AB 1937) – Amsterdam – het kappen van drie bomen Bekijk bericht   
*Prinses Margrietstraat 12 1077LA Amsterdam veranderen van de kozijnen in de voorgevel met behoud van bestemming daarvan tot één woning Bekijk bericht   
Aanvraag ligplaatsvergunning woonboot
*Jachthavenweg 10A Bekijk bericht  
*Jachthavenweg 2B  Bekijk bericht 
Aanvraag evenementenvergunning
* t.h.v. Amstelpark 2C Bekijk bericht    
*George Gershwinplein 1 Bekijk bericht 

 

 

 

Lees verder over: Algemeen, Beethoven, Gershwin, Groen, Water & Lucht, Inspraak, Kunst & Cultuur, Noordzone, OV, Ravel, Verkeer, VU(mc), Weekberichten.