Pas tekstgrootte aan: A A+ A++

Bewonersplatform Zuidas

weekbericht 30/31

Berichten Zuidas:

*Meer tijd nodig voor Zuidasdok      "De opdrachtgevers van Zuidasdok, het Rijk, de gemeente Amsterdam, Vervoerregio Amsterdam en provincie Noord-Holland, hebben in een brief aangegeven meer informatie te willen hebben alvorens ze een besluit kunnen nemen over het vervolg van het project. In het 1e kwartaal 2020 wordt meer duidelijkheid verwacht." Lees meer      
*Nieuwe straten in Zuidas         De Domenico Scarlattilaan en de Tommaso Albinonistraat krijgen een nieuwe inrichting. Het werk begint de 1e week van augustus en duurt naar verwachting tot en met maart 2020. Het werk wordt in delen uitgevoerd. Het deel van de D. Scarlattilaan vanaf de A. Vivaldistraat tot aan EMA is vanaf begin november 2019 gereed. De werkzaamheden rondom het toekomstige Van der Valk hotel, op de hoek van de D. Scarlattilaan en de T. Albinonistraat, vangen vanaf december 2019 aan en worden naar verwachting in maart 2020 afgerond. De werkzaamheden aan het voetpad van de B. Strozzilaan tot aan de Europaboulevard worden vanaf 2 september t/m 27 september 2019 uitgevoerd. Voetgangers worden tijdens de werkzaamheden omgeleid over het naastgelegen fietspad. Fietsers op hun beurt worden daarom omgeleid via de Europaboulevard en de De Boelelaan. Er is voor het autoverkeer geen hinder. Lees meer

Zuidasdok volop in de media
26 juli Lees of bekijk op youtube de uitzending van At5      “Doorgaan, aanpassen of misschien wel helemaal stoppen? Dat is de grote vraag na de zoveelste tegenvaller voor het megaproject Zuidasdok.”
24 juli bericht op vastgoedjournaal.nl: “ VJ Commentaar: Inkrimping Zuidasdok is meest voordelige optie” Lees meer
23 juli bericht op Cobouw over Zuidasdok op losse schroeven; “Pas in 2020 duidelijkheid over weggelopen bouwers en omvang project." Lees meer  
23 juli bericht in Het Parool; "Zuidasdok loopt meer vertraging op” Lees meer
23 juli bericht op Vastgoedmarkt.nl: “Doorgang Zuidasdok steeds onwaarschijnlijker”  Lees meer
23 juli Bericht in het FD: Nieuw onderzoek naar 'nut en noodzaak' van Zuidasdok     …In de brief schrijft minister Van Nieuwenhuizen dat er door een 'gezaghebbende derde' een verkenning wordt uitgevoerd 'naar nut en noodzaak van de opgaven, vanuit het perspectief ruimtelijke ordening als vervoer en transport'. Lees meer
22 juli in Het Parool: “Zuidasdoktunnel is geen verbetering, zo betoogt Paroollezer Roland Haffmans in dit opiniestuk. ‘Beter ten halve gekeerd dan ten halve gedwaald’.” Lees meer

Grote Groenonderzoek Amsterdam 2018     "Het Amstelpark wordt het positiefst beoordeeld met (8,0), gevolgd door het Westerpark (7,8) en het Flevopark, Vondelpark en Beatrixpark (alle drie 7,7)." Lees meer en ook over Buurtgroen (apart pdf)

Nieuwsbrief Amsterdam 25 juli 2019 editie Zuid met o.a. "Hoe houdt ú het koel?" Lees meer

Kunst en Cultuur
29 juli t/m 12 augustus is CIRCL gesloten

Wandeling in de artsenijhof Beatrixpark    Van 14.00 tot 15.30 uur, steeds op de eerste zondag van de maand. Artsenijhof: 4 augustus, 1 september en Bomen:   6 oktober, 3 november, 1 december. Vertrekpunt parkingang Boerenweteringpad (Diepenbrockstraat, tegenover de Herman Heijermansweg). 

4 augustus en 1 september, 12.30 tot 14.30 uur, in het Amstelpark     Dichtbij in het Park – zomerconcertreeks in het Stadshout Paviljoen. Toegang gratis.

Grachtenfestival Zuidas: Bekijk hier alle locaties
10 augustus Beatrixpark, 12:00, Junior: Opera Dolleboelja, met Schaduw van licht, maakt er weer een dolle boel van met deze muzikale voorstelling voor het hele gezin!  Lees meer
13 augustus 12.30, Jazz in Nhow Amsterdam RAI      De 3Violas bestaat uit de drie jonge, energieke altviolisten Hessel Moeselaar, Floris Faber en Geerten Feller.
14 augustus 12:30  Jazz op het Zuidplein/Vijfhoek  Een muzikaal feest op de Zuidas! Luister naar swingende jazz- en filmmuziek uitgevoerd door een 16-koppig enthousiast blazersensemble.
14 augustus / 13:45 Randprogramma Gebouwengids Zuidas    Dit is een rondleiding van De Gebouwengids. De verzamelplek is Vijfhoek Zuidplein.
15 augustus 12.30 in de Botanische tuin een lunchconcert   Dit jaar een concert door het BOB HOVING QUARTET. Beïnvloed door zijn rijke en gevarieerde muzikale interesses geeft jazzgitarist Bob Hoving met zijn kwartet een persoonlijke draai aan jazz van vandaag de dag. Toegang gratis.
18 augustus,12:00, Klassiek   Grachtenfestival en ARTZUID Amsterdam Sculptuur Biënnale bundelen hun krachten! Op het zonnige plantsoen aan de Minervalaan speelt het Babylon Quartet volksmuziek uit het heden en verleden. Tijdens dit picknickconcert luister je naar twee prachtige kwartetten van Haydn en Dvorak, geïnspireerd door vroegere Oost-Europese volksmuziek. Het concert wordt gevolgd door een gezellige buurtpicknick. Vanaf 13:00 uur vinden de instaprondleidingen plaats. Ter plekken aanmelden. Lees meer

Rondleidingen bij BPD (Bouwfond Property Development) in Burgerweeshuis      Iedere tweede zaterdag van de maand; Komend zijn: 10 augustus, 14 september, 12 oktober, 9 november en 14 december van 12.00 – 13.30 uur. Kosten: € 25,- per persoon. Aanmelden kan via ARTTRA. Groepsrondleidingen op afspraak via mailto:kunstencultuur@bpd.nl

12 – 14 augustus Festival Trek in het Amstelpark      Vrijdag 16.00 – 23.00 uur,  zaterdag 14.00 – 23.00 uur en zondag 14.00 – 21.30 uur.

18 augustus 13.30 – 15.30 uur,  Ontmoetingseiland, G. v. Aemstelpark met Tosca door de Dutch Opera Studio van Wiebke Goetjes      Bij slecht weer verhuist Tosca naar het Huis van de Wijk – Gratis toegang gratis. info: ontmoetingseiland@kpnmail.nl.

tot 25 augustus tentoonstelling Clean Society – HeHe in het Glazen Huis van het Amstelpark

1 september Zomerfeest in het Amstelpark; cultuur, natuur en beweging van 11.30-17.00 uur     Er zijn muzikale optredens, creatieve en groene workshops, demo’s, natuurwandelingen en beeldende kunsttentoonstellingen. Gratis toegang. Op de dag zelf is een compleet programma met plattegrond en een overzicht van alle activiteiten in het park beschikbaar.

3/4/5 sep, dinsdag 21:00 – 23:00 On the Roof Film Festival op het dak van de VU/De Boelelaan 1105    Genoemde data en tijden voor 2019 onder voorbehoud.  Lees meer

T/m 15 september ArtZuidroute  Nieuw voor ARTZUID is de pleinenroute, die de kunst en architectuur op pleinen in Berlages Plan Zuid in de kijker zetten. Lees meer

28 september Burenlunch “Italiaanse sferen op het ontmoetingseiland G. van Aemstelpark    Neem wel je eigen glas mee! Reserveren tot 26 september via: ontmoetingseiland@kpnmail.nl

WERK AAN DE WEG – SPOOR – NIEUWBOUW
T/m januari 2020 werkzaamheden Strawinskypad    Fietsers en voetgangers worden omgeleid. Lees meer  En: van 15 juli t/m 2 augustus vervanging gasleiding Pr. Irenestraat door Liander.     
 
Zomerwerk Amstelveenlijn                   Van 14 juli t/m 25 augustus werken we 7 dagen in de week, 16 uur per dag aan de Amstelveenlijn.  Dit zorgt voor verkeershinder, vooral voor mensen in Buitenveldert. Openbaar Vervoer:Trams 5 en 6 rijden niet en worden vervangen door bus 45.
Autoverkeer: De linkerrijstrook op de Buitenveldertselaan, tussen de Kastelenstraat en de Van Boshuizenstraat, is afgesloten voor autoverkeer. van 30 juli t/m 19 augustus richting Amsterdam.  Lees meer  Bekijk de vertrektijden op GVB.nl.

Werkzaamheden AFC en sportpark “Goed genoeg”      Zuidas verwacht dat de aan- en afvoer van bouwverkeer enige overlast voor de omgeving kan opleveren. Van 19 t/m 31 augustus aanbrengen funderingspalen. Bron: Bewonersbrief

t/m 23 augustus en niet 16 augustus 20:00 werkzaamheden Van der Boechorststraat aangepaste route Bus 465 richting VU/Boechorststraat.

Bekendmakingen Rijk, gemeente, stadsdeel, vervoerregio, provincie, waterschap, odnzkg
Gemeente
Verleende exploitatievergunning

*De Boelelaan 1105, 1081 HV: voor het exploiteren van een alcoholverstrekkend bedrijf
*Beethovenstraat 182, 1077 JX: voor het exploiteren van een alcoholverstrekkend bedrijf
*Europaplein 22, 1078 GZ: voor het exploiteren van een alcoholverstrekkend horecabedrijf
Aanvraag evenementenvergunning
*Claude Debussylaan 18 A,
1082 MD Amsterdam: Evenement "Dress for succes", op 13 september 2019 van 16:00 uur tot 18:30 uur, met op het drukste moment 150 bezoekers.

ODNZKG
Wabo, reguliere procedure, aanvraag ontvangen
zie overzicht
26-07-2019 06-09-2019  Beatrixpark, Amsterdam   dempen en graven van water binnen de hoofdgroenstructuur. Aanvrager: Gemeente Amsterdam
22-07-2019 02-09-2019  Strawinskylaan 4101, Amsterdam   plaatsen van een afvoerventilator op het dak van het gebouw. Aanvrager: Oliver Wyman B.V.
Wabo, reguliere procedure, beslistermijn verlengd zie overzicht
26-07-2019 06-09-2019  Barbara Strozzilaan 310, Amsterdam    vervangen van reclame-uitingen aan het gebouw. Aanvrager: BinckBank N.V.
22-07-2019 02-09-2019  De Boelelaan 1117, Amsterdam   renoveren van gebouwdeel De Brug van het VUmc. Aanvrager: Stichting VUmc
22-07-2019 02-09-2019  Tussen De Boelelaan en Gustav Mahlerlaan   realiseren van een Onderzoeksgebouw (Plot SWT), op de locatie AK 4608 te Amsterdam. Aanvrager: Stichting VU
Wabo, reguliere procedure, vergunning verleend zie overzicht
23-07-2019 04-09-2019  Antonio Vivaldistraat 6, Amsterdam   plaatsen van reclame-uitingen aan de gevels en het plaatsen van een vlaggenmast aan het gebouw. Aanvrager: Russell Advocaten
19-07-2019 30-08-2019  Burgerweeshuispad 301, Amsterdam   verlengen van de instandhoudingstermijn van de omgevingsvergunning t.b.v. tijdelijk afwijken gebruik begane grond Tripolis gebouw als bijeenkomstfunctie en het tijdelijk hebben van nooddeuren op de locatie Burgerweeshuispad 301 te Amsterdam met een instandhoudingstermijn t/m 1 januari 2020.
Aanvrager: Apenkooi Events B.V.

Lees verder over: Beatrixpark, Dok, Groen, Water & Lucht, Kunst & Cultuur, OV, Publicaties, Ravel, Strawinsky, Thema-avonden, Verkeer, Vivaldi, Weekberichten.